Bosch Akü Garanti

Bosch Akü Garanti

Aküler araçların enerji kaynağı bakımından en kritik parçalarından biridir. Motor ateşleme sistemlerinden aydınlatma sistemlerine, klima sistemlerinden elektronik bölümlere kadar sayısız aksam akü kaynağından aldığı güçle çalışmaktadır.

Bu nedenle akü bakımı ve akü garantisi hususlarında araç sahiplerinin nitelikli hizmet almaya özen göstermesi gerekir.

Kullanıma ve zamana bağlı olarak akülerde çeşitli sorunlar meydana gelebilir. Bunlardan en önemli ve sık karşılaşılanı oksitlenme sorunlarıdır. Bu ve benzeri problemler akülerin çalışma performanslarını negatif etkiler. Dolayısıyla Bosch akü garanti kapsamında yapılan bakım uygulamaları oldukça önemlidir. Çünkü düzenli bakım ve ölçüm yapılan aküler uzun ömürlü, güvenli kullanım sağlar. Kayseri akü değişiminde Bosch garantisini de satın almış olursunuz.

Akü Bakımı ve Önemi

Araç bakımları kategorisel olarak farklı işlemlere tabidir. Her kategori aslında bütüncül şekilde araç performansına etki eder. Bu nedenle akü bakımından motor bakımına tüm işlemler profesyonel biçimde yapılmalıdır. Bosch Akü garantisi, akü bakımında nitelikli hizmet ve profesyonel işlem güvenliğinin vazgeçilmez unsurlarından biridir. Garanti kapsamındaki akülerin bakımında yetkili satış firmaları ve hizmet sağlayıcılar çözüm odaklı planlamalar sunar. Akü kontrol işlemleri aracın yolda kalmaması adına önem arz etmektedir. Bakımı düzenli yapılan akülerde kullanım avantajı şu şekilde özetlenebilir:

  • Araçlarda enerji kullanım tasarrufu sağlanır
  • Akülerde yüksek performans kriteri karşılanır
  • Bosch Akü garantisi kapsamında uygulama hizmeti alınabilir
  • Elektrik elektronik sistemleri verimli çalışır
  • Motor ateşleme sistemleri korunur ve sorunsuz çalışır
  • Aydınlatma sistemleri uzun ömürlü ve yüksek verimli çalışabilir
Özellikle araç içi ve motora bağlı aksamların işlevsel performansı açısından akü bakımı oldukça önemlidir. Güç kaynağı açısından tek bağlantısı akü olan araç sistemlerinin sorunsuz çalışması için akü sağlığının korunması, bakım uygulamalarının akü garantileri kapsamında yapılması gerekir. Kayseri akü servis noktamızda arantili akü değişimi yaptırabilirsiniz.

Akü Garantisi Nedir?

Akü garantisi; alındığı tarihten itibaren her akü için 2 yıl olarak kabul edilen garanti süresidir. Bu kapsamda teknik ve yapısal arıza veren tüm akülerin satıcı firma veya yetkili servis tarafından onarım ve değişimi yapılır. Garanti kapsamındaki onarımlar sırasında araç sahiplerine muadil bir akü temin edilerek mağduriyet yaşanması önlenir. Eğer onarım çalışmaları sonucunda akü tamir edilemezse garanti kapsamındaki akü aynı değerlere sahip modelle değiştirilir. Yenilenen akülerin garantisi, değişimi yapılan akülerin kalan garanti süresi kadar geçerlidir. Kayseri akü değişiminde Bosch akü garantisine de sahip olacağınızı unutmayın.

Akü Bakımı Ve Ölçümü

Akü bir aracın sanki kalbi gibidir. Elektrik enerjisi olamadan araç çalışmaz ve akü bu enerjiyi sağlar. Servisimizce verilen akü bakımı ve ölçümü hizmeti aracınızın yolda kalmasını önler. Aynı zamanda aracınız çalışırken de sorun yaşamazsınız. Sektörde tecrübesi ile servisimizin Kayseri akü hizmetine odaklanmanızı tavsiye ederiz. Servisimize müracaat eden her müşterimiz;
 

  • Garantili akü hizmetleri
  • Akü ölçümü ve değerlendirme
  • Akü tamir ve arıza giderme
  • Akü değişimi

Hizmetleri için bizden yardım alabilir. Size en iyi hizmeti sunmak için her zaman hazır şekilde sizi bekliyoruz. Akü ömrünü yeterince uzun tutmak için mutlaka bize uğrayın. Kapsamlı bir bakım hizmeti paket şeklinde sunulurken akü bu kapsam içinde yer alır.

 

İlgili Konular

Rot Balans Nasıl Yapılır?

Rot Balans Nasıl Yapılır?

Rot balans nedir: direksiyon hangi yöne hareket ederse etsin tekerleklerin aynı yöne doğru bakması lazımdır. Bu işlemleri ise araçtaki rot balans ayarı sağlamaktadır. Örneğin: direksiyon tam sağ tarafa doğru çevrildiğinde aracın tüm tekerleri aynı şeklide sağa tarafa bakmalı ve tekerlekler arasında boşluklar oluşmamalıdır. Balans ayarı: aracın tekerleri arasında belli bir açı ölçüsü vardır. Bu açı mesafesinin eşit olması balans ayarı ile ilgilidir.

Rehbere git

Periyodik Bakımda Neler Değiştirilir

Birçok sistemin kontrol edildiği oto periyodik bakımda neler değişir? • Lastikler • Motor yağı • Hava, polen ve yağ filtreleri • Klima gazı • Fren balataları Periyodik bakım içerisinde genel olarak yukarıda bahsettiğimiz bileşenler değiştirilmektedir. Bu sayede araç içerisinde yer alan çoğu sistem korunur ve aracın stabil bir şekilde çalışması sağlanır. Siz de servisimizi ziyaret ederek aracınızın durumu hakkında bilgi alabilir ve periyodik bakımlarını yaptırarak gönül rahatlığı ile kullanmaya devam edebilirsiniz. Aracınızın performansı ve fren mesafesi konusunda da s...

Rehbere git
Periyodik Bakımda Neler Değiştirilir
Araç Klima Kompresörü Tamir Olur Mu?

Araç Klima Kompresörü Tamir Olur Mu?

Klima kompresörünün tamir işlemlerine başlanmadan önce arızaya sebep olan durumlar servis yetkilileri tarafından ayrıntılı bir şekilde tespit edilmektedir. Klima tamiri için ilk olarak, klimadan gelen hava akışının sıcaklık dereceleri bazı ayarlara alınarak kontrol edilmektedir. Problem oluşması durumunda kompresör tamiri veya parça değişimi işlemi uygulanmaktadır. Bu konuda hizmet almış olduğunuz servisimiz, ayrıntılı olarak bilgi vermektedir. Kompresörün tamir işlemi bittikten sonra araca güvenli sürüş sağlaması ve doğru bakımı alması adına kontroller yapılmaktadır. Kl...

Rehbere git

Araç Kışlık Bakımı Zamanlarına Dikkat

Araç kışlık bakımı, yalnızca aracın sürüş güvenliğini değil aynı zamanda aracın da ömrünü uzatmak için oldukça önemlidir. Kış bakımı çoğu zaman ihmal edilmemesi gereken sizin ve aracınız için önemli bir bakımdır. Hava koşullarının kötüleşmesi, sizin hayatınızı tehlikeye sokarken aracınızın da sağlığını etkileyecektir. Bu nedenle hem aracın sağlığı hem de kendi sağlığınızı düşünerek hareket etmeniz ve zamanında kış bakımını yaptırmanız önerilir. Web sitemizde yer alan iletişim bilgilerinden firmamıza ulaşarak kış bakımı ve diğer hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirs...

Rehbere git
Araç Kışlık Bakımı Zamanlarına Dikkat