Kayseri Fiat Servisi

Kayseri Fiat Servisi

Kayseri Fiat servisi, araçları ilgilendiren tüm konularda çözüm yolu sunan bir yetkili araç servisidir. Fiat ve ailesi her araca etkili ve hızlı çözümler sunan Kayseri Fiat servisi, kurulduğu günden bu yana aktif olarak çalışmaktadır. servis araçların ihtiyaç duyduğu her işlemi son teknoloji ekipman desteği ile sunmaktadır. Serviste;

Bakım işlemleri

  1. Periyodik bakım; araçların belirli dönemlerde alması gereken ve araçların performansını artırmaya yönelik bakımlardan biridir. 15.20.25 bin kilometrelerde araçlara yenilenme ve hız katma adına yapılması gereken kontrolleri kapsayan periyodik bakımlar, her araç sahibinin düzenli olarak takip etmesi gereken bakımlardan biridir.
  2. Kış bakımı; bahar aylarından çıkan araçların zorlu kış şartlarına ayak uydurması için alması gereken bakımlardır. Kış bakımı sırasında kış lastiği, cam, silecekler, fren gibi bölümler ayrıntılı olarak kontrol edilmektedir.
  3. Bahar bakımı; kış aylarının zorlu şartlarından çıkan araçlar, bahar aylarına daha canlı ve dinamik girmek adına bahar bakımı almaktadır. Bahar bakımı sırasında kış lastikleri çıkarılmakta ve araçta oluşan sorunlar giderilmektedir.

Kayseri Fiat Servisi

Kayseri Fiat Servisi Oto Muayene

Kayseri Fiat Servisi Oto Muayene

Araçların trafikte sorun yaşamaması adına alması gereken genel muayene bakımları vardır. Bu bakımları her araç sahibinin alması zorunludur. Kayseri Fiat servisi içerisinde araçlar için gerekli muayene ve egzoz emisyon testleri doğru ve hızlı bir şekilde verilmektedir. Akü, periyodik bakım kontrolleri sonucunda teknik bir kusur tespit edilirse servis bu noktada profesyonel destek sağlamaktadır.

Kayseri Fiat Servisi Oto Muayene

Kayseri Fiat Oto Servis İçerisinde

Kayseri Fiat Oto Servis İçerisinde

Buji

  • Motor gücünün artması için yakıt ve hava karışımının ateşlenmesi
  • Aşınan buji, yakıtı tamamen yanmadan bırakır, bu sebeple dengesiz çalışmayı ve motorun tekleme sorunu ile karşılamasını sağlar.
  • Her 40 bin kilometrede bujilerin değiştirilmesi gerekir.
Servis seçimi yaparken yetkili ve donanımlı bir servis olması her zaman birinci önceliktir. Özellikle daha ucuz servislere araç teslimi yapmak oldukça risklidir. Yeni bakım yöntemlerini kullanmayan ve eski tip bir bakım yöntemi kullanan bir servis, yeni bir araçta hasarların artmasına neden olabilmektedir. Bu anlamda servis seçimi yaparken Fiat yetkili bir servis olmasına özen gösterilmelidir.

Kayseri Fiat Oto Servis İçerisinde