Vale
Vale

Vale

Vale hizmeti araç servislerinde işlem görecek araçların servise giriş çıkışını sağlayan hizmettir. Vale hizmetini serviste çalışan vale personelleri gerçekleştirmektir.

Servise gelmeden hızlı bir şekilde bakım ve onarım işlemleri almak için vale hizmetinden yararlanılmaktadır. Vale hizmeti ile birlikte bakımlar hız kazanmakta ve araç sahipleri zamandan tasarruf etmektedir.

Günümüzde zaman oldukça önemli bir unsurdur. Zamanı yönetmek ve araçla ilgili konularda servisten bu anlamda yardım almak oldukça önem kazanmıştır. Bu sebeple de araç giriş çıkışından sorumlu olan vale personellerine ihtiyaç oldukça artmıştır.

Vale Personeli Kimdir?

Vale personelleri de her sektörde olduğu gibi kendi içerisinde çalışma prensibine sahiptir. Servis üzerinde 7/24 hizmet veren personellerde bulunan özellikler aşağıda verildiği şekildedir;

Donanımlı
Araç servislerinde donanım oldukça önemlidir. Servisin bakım ünitelerinden biri olan vale hizmetinde de durum aynıdır. Araç giriş-çıkışını sağlayan vale personelleri, alanında uzman ve donanıma sahip kişilerdir.

Her Aracı Tanır
Vale personelleri, otomatik veya manuel her aracı doğru bir şekilde sürebilen kişilerdir. Daha önce pek çok aracın servise giriş çıkışını sağlayan vale personelleri, her marka model araçla uyumlu bir şekilde çalışmaktadır.

İletişim
Vale personelleri, araç sahiplerine gereken her türlü bilgiyi verebilecek donanımdadır. Araç sahiplerinin aklındaki soruları düzgün ve güler yüzlü bir şekilde cevaplamaktadır.

Üniforma
Servis içerisinde çalışan her personel, servis yönetmeliğinde belirtilen üniformalar ile çalışmaktadır. Vale personelleri de üzerinde kendi ve firmanın ismi yazılı olan bir üniforma ile araç teslimi yapmaktadır.

Hızlı
Personelleri, vale hizmetinden yararlanmak isteyen araç sahiplerinin bulunduğu konuma hızlı bir şekilde ulaşarak aracı servise getirmektedir. Araç servisten ne zaman çıkacaksa varacağı zaman diliminde araç sahibine aracı ulaştırmaktadır. Bu anlamda zamanında teslim konusunda vale personelleri aktif olarak çalışmaktadır.
Vale personelleri aracı teslim aldığında, aracın herhangi bir bölümünü karıştırıp kurcalamaz. Herhangi bir eşyanın yerini değiştirmez. Bunun yanında trafik kurallarına uyarak normal hızlarda aracı servise getirir.
 
Vale hizmetinden yararlanmak ve aracını emin ellere teslim etmek isteyen araç sahipleri, iletişim numaralarımız üzerinden bilgi alabilirler. Kayseri oto servis vale hizmeti için bizi arayabilirsiniz.

İlgili Konular

Rot Balans Nasıl Yapılır?

Rot Balans Nasıl Yapılır?

Rot balans nedir: direksiyon hangi yöne hareket ederse etsin tekerleklerin aynı yöne doğru bakması lazımdır. Bu işlemleri ise araçtaki rot balans ayarı sağlamaktadır. Örneğin: direksiyon tam sağ tarafa doğru çevrildiğinde aracın tüm tekerleri aynı şeklide sağa tarafa bakmalı ve tekerlekler arasında boşluklar oluşmamalıdır. Balans ayarı: aracın tekerleri arasında belli bir açı ölçüsü vardır. Bu açı mesafesinin eşit olması balans ayarı ile ilgilidir.

Rehbere git

Araç Kışlık Bakımı Zamanlarına Dikkat

Araç kışlık bakımı, yalnızca aracın sürüş güvenliğini değil aynı zamanda aracın da ömrünü uzatmak için oldukça önemlidir. Kış bakımı çoğu zaman ihmal edilmemesi gereken sizin ve aracınız için önemli bir bakımdır. Hava koşullarının kötüleşmesi, sizin hayatınızı tehlikeye sokarken aracınızın da sağlığını etkileyecektir. Bu nedenle hem aracın sağlığı hem de kendi sağlığınızı düşünerek hareket etmeniz ve zamanında kış bakımını yaptırmanız önerilir. Web sitemizde yer alan iletişim bilgilerinden firmamıza ulaşarak kış bakımı ve diğer hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirs...

Rehbere git
Araç Kışlık Bakımı Zamanlarına Dikkat
Araç Klima Kompresörü Tamir Olur Mu?

Araç Klima Kompresörü Tamir Olur Mu?

Klima kompresörünün tamir işlemlerine başlanmadan önce arızaya sebep olan durumlar servis yetkilileri tarafından ayrıntılı bir şekilde tespit edilmektedir. Klima tamiri için ilk olarak, klimadan gelen hava akışının sıcaklık dereceleri bazı ayarlara alınarak kontrol edilmektedir. Problem oluşması durumunda kompresör tamiri veya parça değişimi işlemi uygulanmaktadır. Bu konuda hizmet almış olduğunuz servisimiz, ayrıntılı olarak bilgi vermektedir. Kompresörün tamir işlemi bittikten sonra araca güvenli sürüş sağlaması ve doğru bakımı alması adına kontroller yapılmaktadır. Kl...

Rehbere git

Periyodik Bakımda Neler Değiştirilir

Birçok sistemin kontrol edildiği oto periyodik bakımda neler değişir? • Lastikler • Motor yağı • Hava, polen ve yağ filtreleri • Klima gazı • Fren balataları Periyodik bakım içerisinde genel olarak yukarıda bahsettiğimiz bileşenler değiştirilmektedir. Bu sayede araç içerisinde yer alan çoğu sistem korunur ve aracın stabil bir şekilde çalışması sağlanır. Siz de servisimizi ziyaret ederek aracınızın durumu hakkında bilgi alabilir ve periyodik bakımlarını yaptırarak gönül rahatlığı ile kullanmaya devam edebilirsiniz. Aracınızın performansı ve fren mesafesi konusunda da s...

Rehbere git
Periyodik Bakımda Neler Değiştirilir