Motor Yağ Değişim

Motor Yağ Değişim

Motorların çalışma prensibi yakıtların enerji dönüşüyle hareket sağlaması üzerine kuruludur. Bu kurguda parça ve parçacıklar için sürtünme ve aşınma birinci sorunlar arasında yer alır.

Bu problem yağ kullanımı sayesinde önlenerek işlevsel çalışma düzeni korunur. Dolayısıyla Motor Yağ Değişim motor sağlığının ayrılmaz bir parçasıdır. Kayseri motor yağı değişimi hizmetimizden uygun fiyatlarla yararlanmak için randevu oluşturabilirsiniz.

Dış etkenlerden korunması için yağın süzülmesini sağlayan parçalara filtre adı verilir. Bu parçalar yağ performansının korunması ve sonuç olarak motor performansının güvence altına alınması için, hayati önem taşır.  Motor Yağ Değişim için nitelikli hizmet sunan firmalardan, orijinal materyal kullanımı ve garanti kapsamında hizmet alınmalıdır. Bu sayede kullanım güvenliği sağlanabilir.

Yağ & Filtre Değişimi Yaptırmanın Önemi

Kullanıma bağlı olarak zamanda yıpranan yağ dokusu motor aksamını koruma yönünden işlev kaybı yaşar. Bu durum parçalar arası sürtünme oranını arttırır. Sürtünme nedeniyle parçalar aşırı ısınmayla ve çeşitli arızalarla karşı karşıya kalır. Motor performansının korunması için yağ & filtre değişimi yaptırmak oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu değişimlerin yapılması ile elde edilen avantajlar şu şekilde sıralanabilir:
  • Motor parçalarında sürtünme azalır
  • Sürtünmenin azalmasıyla yıpranma payları düşer
  • Filtreleme sistemlerinin performansı yükselir
  • Yağ içi partiküller parçalara zarar vermez
  • Bütüncül mekanizmada yüksek verim elde edilir
Yağ içinde zamanla biriken partiküllerin filtreleme sistemlerini tıkaması sebebiyle; parçaları korumakla görevli olan yağ işlev kaybına uğrar. Bu nedenle sürtünme aşınmaları çoğalır. Yağ & filtre değişimi işlevsel yağ performansının korunması açısından oldukça önemlidir. Aynı zamanda kullanılan materyal ve yağ seçimi orijinal nitelikli olmalıdır. Çünkü yan sanayi üretimi parçacıklar ve sıvılar motor mekanizmasının hasar almasına yol açabilir.

Araç Bakım Uygulamaları

Araç bakımının yetkin hizmet sağlayıcılar tarafından yapılmasıyla elde edilen en önemli avantaj orijinal materyalli ve garanti kapsamında işlem hizmetidir. Bu sayede uzun süreli ve güvenli kullanım kriterleri karşılanabilir. Araç sahiplerinin yağ & filtre değişimi dahil olmak üzere tüm araç bakım uygulamaları için yetkili hizmet sağlayıcıları tercih etmesi gerekir. Bu sayede işlem ve kullanım güvenliği sağlanarak sürüş konforu arttırılabilir. Kayseri Kayseri motor yağı değişimi için ise Metiner Otomotiv kalitesine güvenebilirsiniz.

İlgili Konular

Araç Klima Kompresörü Tamir Olur Mu?

Araç Klima Kompresörü Tamir Olur Mu?

Klima kompresörünün tamir işlemlerine başlanmadan önce arızaya sebep olan durumlar servis yetkilileri tarafından ayrıntılı bir şekilde tespit edilmektedir. Klima tamiri için ilk olarak, klimadan gelen hava akışının sıcaklık dereceleri bazı ayarlara alınarak kontrol edilmektedir. Problem oluşması durumunda kompresör tamiri veya parça değişimi işlemi uygulanmaktadır. Bu konuda hizmet almış olduğunuz servisimiz, ayrıntılı olarak bilgi vermektedir. Kompresörün tamir işlemi bittikten sonra araca güvenli sürüş sağlaması ve doğru bakımı alması adına kontroller yapılmaktadır. Kl...

Rehbere git

Araç Kışlık Bakımı Zamanlarına Dikkat

Araç kışlık bakımı, yalnızca aracın sürüş güvenliğini değil aynı zamanda aracın da ömrünü uzatmak için oldukça önemlidir. Kış bakımı çoğu zaman ihmal edilmemesi gereken sizin ve aracınız için önemli bir bakımdır. Hava koşullarının kötüleşmesi, sizin hayatınızı tehlikeye sokarken aracınızın da sağlığını etkileyecektir. Bu nedenle hem aracın sağlığı hem de kendi sağlığınızı düşünerek hareket etmeniz ve zamanında kış bakımını yaptırmanız önerilir. Web sitemizde yer alan iletişim bilgilerinden firmamıza ulaşarak kış bakımı ve diğer hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirs...

Rehbere git
Araç Kışlık Bakımı Zamanlarına Dikkat
Rot Balans Nasıl Yapılır?

Rot Balans Nasıl Yapılır?

Rot balans nedir: direksiyon hangi yöne hareket ederse etsin tekerleklerin aynı yöne doğru bakması lazımdır. Bu işlemleri ise araçtaki rot balans ayarı sağlamaktadır. Örneğin: direksiyon tam sağ tarafa doğru çevrildiğinde aracın tüm tekerleri aynı şeklide sağa tarafa bakmalı ve tekerlekler arasında boşluklar oluşmamalıdır. Balans ayarı: aracın tekerleri arasında belli bir açı ölçüsü vardır. Bu açı mesafesinin eşit olması balans ayarı ile ilgilidir.

Rehbere git

Periyodik Bakımda Neler Değiştirilir

Birçok sistemin kontrol edildiği oto periyodik bakımda neler değişir? • Lastikler • Motor yağı • Hava, polen ve yağ filtreleri • Klima gazı • Fren balataları Periyodik bakım içerisinde genel olarak yukarıda bahsettiğimiz bileşenler değiştirilmektedir. Bu sayede araç içerisinde yer alan çoğu sistem korunur ve aracın stabil bir şekilde çalışması sağlanır. Siz de servisimizi ziyaret ederek aracınızın durumu hakkında bilgi alabilir ve periyodik bakımlarını yaptırarak gönül rahatlığı ile kullanmaya devam edebilirsiniz. Aracınızın performansı ve fren mesafesi konusunda da s...

Rehbere git
Periyodik Bakımda Neler Değiştirilir